جدیدترین تصویر
 
جدیدترین آثار من
کتاب شناسی

mohsensharif.ir
فهرست زیر علاوه‌ بر رمان و مجموعه داستان منتشر شده، نوشته‌هايي‌ست که تاکنون از محسن شریف در نشریات سراسری و محلی به چاپ رسیده است

 
اخبار روز
کد مطلب : 86
تاریخ مطلب : ۲۴ مرداد ، ۱۳۹۲

خطابه ی نخستین سرسالی

خطابه ی نخستین سرسالی

به نام خالق هنر و نام آزادی
به نام نامی انسان
به یاد منوچهر آتشی

محسن شريف - حضارگرامی : غم از دست دادن را به هیچ بشارتی نمی شود جبران کرد . به همدردی و اشتراک مصیبت اما بسی تسکین می یابد این غم بزرگ . و شما لطف کرده اید ، بذل عنایت کرده اید با حضورتان در این سر سالی دردانگیر. ما هم تا همیشه ممنونیم با سپاسِ مقدمِ شمایان ، امید که همواره پای خیرتان به خانه برگردد . حتم است که این حضور مشفقانه ی غمگین به حرمت هنر می باشد، به پاسِ یک عمرِ پر از شعر و نگاره ، به حرمت قلم و نامِ آتشی که در فقدان او، مسلمانش به زمزم شست ، ترسا غسلِ تعمیدش داد، هندو سوزاندش . نسارا اشکِ ندبه رویش ریخت ، مزدا آتشکده روشن کرد به حسبُ الحال آذرگونش ، بودا و برهمن وانهادند یادمانش را به آوندِ علف ، که
آباد باد این همه تکریم و برخورداری از شریکِ غم .
یادت بخیر منوچهرِ نازنین که همواره مرشد و معلم بودی ، شمع محفلِ هنر بودی در حیاتِ پر بارت و آغاز می کنیم سالگرد رحلت را در حضور دوستارانِ قلم و اندیشه ، در حضور یارانِ دور و نزدیکت تا که تازه شود ، تازه بماند داغ جدائی وَ هَم که مروای آمرزش باشد به فصلِ قیامتِ عمر . بعد از تو اما در این جدائیِ یکساله بیا که با تو بگویم چه سان گذشت.
بعد از رفتنت، خودی و غریبه داغدار شدند . غمت فراگرفت حیطه ی شعر و ادب ، حیطه خانواده تا در و همسایه تا شهر به شهر میهنِ هنرپرداز . چند تا هم جامه ی سرخ و سبز پوشیدند به کل کلِ شادمانی ، به وَجدی که مرگ تو انگار مرگ هنر و مرگِ آخر باشد!!
بعد از تو، برتافتند به شأن و شعور ما، دایه های مهربانتر از مادر و بی فرهنگمان نامیدند در اتهامِ تعلقِ خرافاتی .
بعد از تو مغبون شد پیر مرشدِ ما میان فامیلت ، دکتر حمیدی عزیز
بعد از تو نرخ نهادند بر جنازه ات سردبیرانِ مافیای قلم .
بعد از تو با سخت کوشی مریدان و همکیشان ، با رقص عزای منیرو در شیونِ « واویلا که یگونه یار مرده ، شیر بیشه زار مرده » و آمیخته در نی انبان محسن، پس گرفتیم پیکر بی جانت را از دستِ مدعی .
بعد از تو، با رفتنت گور به گور شدی، چند دفعه تشییع جنازه داشتی! از بهشت زهرا به امامزاده طاهرِ کرج! از بهشت زهرا به مدخلِ تالار وحدت! از بهشت زهرا به فرودگاه مهرآباد! از بهشتِ زهرا به بوشهر، به لنگرگاه قدیمی ات! از بهشت زهرا به امامزاده مهیمن، از بهشت زهرا به آرامگاه شیخ حسین و ناز شصتِ مینو ایزدی به رخصت خاکسپاریت کنار قبرِ شیخ.
بعد از تو عکس و پوسترت سرِ دست می بردند غریبه و خودی که سالها از صُوَرِ قبیحه بود.
بعد از تو نامت نردبان شد وَ صَف گرفت قبیله ی مرده - زنده خوارِ قد کوتاهان پای پله ات .
بعد از تو خاک گورت توتیای زهرآگین شد به چشمانِ حسود، سنگ گورت بهانه شد برای همرهانِ سست عناصر .
بعد از تو آزادی ته اش در آمد، همان ته مانده ای که بود! تو همواره دلمشغول رنج کودک فلسطین و دختر لبنان بودی .
بعد از تو دنیا به یک قهرمان نائل شد بار دیگر ، سید حسن نصرالله! در جدال ظلم صهیون و ظلمِ استکبار .
بعد از تو دست روی دست نهادیم به اختیار و حسب و الحال حکیم نیشابور که ؛ نا آمدگان اگر بدانند که ما از دهر چه می کشیم نایند دگر.
تو همواره نیز آرزومند پدر شدن بودی که نشد یا نگذاشت مدعی یا نخواستی خودت .
بعد از تو حالا دو تا دخترِ برومندِ نازنین داری ، شقایق و شیرین وَ دریافته اند این دو بعد از تو چه ایده آل بزرگ و باشکوهی از دستشان رفته . یادت بخیر باد منوچهر نازنین!!
دفعات نمایش : 0 | تعداد نظرات : 0